Gimnazjum1 – strona dla uczniów

Chcielibyśmy zaprezentować stronę poświęconą szeroko pojętej edukacji. Strona jest prowadzona przez osobę prywatną, która chce podzielić się z Państwem przemyśleniami na temat szkoły, systemu oświaty w Polsce, szeroko rozumianej edukacji, a także wszystkich tematów, które dotyczą uczniów i ich rodziców. Nie zabraknie tu również artykułów kierowanych do pedagogów, którzy interesują się tematyką szkolną i oświatową. Strona nie będzie traktowała o konkretnej, wąskiej tematyce, a raczej będzie zbiorem artykułów związanych ze wszystkim, co może dotyczyć edukacji szkolnej.

Motywacją do powstania strony była chęć podzielenia się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z osobami, które związane są z edukacją szkolną. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Uważam, że szkoła pełni niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka, a porady, które dotyczą funkcjonowania w systemie oświaty, zarówno jeśli chodzi o przedszkole, gimnazjum, jak i szkolnictwo średnie, powinny być udzielane przez osoby kompetentne, które biorą odpowiedzialność za swoje słowa. Dlatego też przykładam należytą uwagę do każdego wpisu i artykułu na stronie, a każde słowo jest starannie przemyślane. Nie ma tu miejsca na powielanie mitów, grafomanię czy opinie bazujące na niesprawdzonych pogłoskach. Na łamach strony będę starać się publikować jedynie kwintesencję moich przemyśleń oraz to, co uznam, że może być pomocne pedagogom, rodzicom, opiekunom, a także samym uczniom.

Dlaczego temat edukacji jest tak ważny?

Porady szkolne dla gimnazjalistów oraz ogólnie zahaczające o tematykę oświaty są w Internecie bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, gdyż co roku do szkół wybiera się co najmniej kilkaset tysięcy dzieci z roczników, które zaczynają swoją przygodę z edukacją Również co roku setki tysięcy uczniów, a także ich rodziców podejmują niezwykle istotne decyzje dotyczące wyboru szkoły. Jest to zarówno wybór szkoły podstawowej, gimnazjum, jak i szkoły średniej. Są to decyzje niezwykle trudne, które wpływają bezpośrednio na kolejnych kilka lat życia, a pośrednio nawet na całe życie. Wiele osób w życiu dorosłym, wiele lat po zakończeniu szkoły, żałuje swoich wyborów z młodości. Takiej sytuacji można uniknąć, rzetelnie przygotowując się do podejmowania kluczowych decyzji, takich jak wybór profilu szkoły, wybór profilu klasy, czy wybór przedmiotów, które będzie się zdawało na maturze. Są to niezwykle ważne wybory, jednak na przestrzeni wielu lat spędzonych w szkolnych ławkach, pojawiają się także setki pomniejszych problemów, o których również warto mówić.

Na łamach tego serwisu chciałabym podzielić się swoim spostrzeżeniami oraz ustrzec wielu młodych ludzi przed popełnianiem błędów, których łatwo uniknąć, a także ułatwić im codzienne funkcjonowanie w szkole, tak by było to przyjemne, a jednocześnie dawało perspektywy na ciekawą przyszłość. Czasem proste porady, mogą znacząco ułatwić rozwiązanie nawet poważnych problemów. Ważne, aby podejść do nich ze spokojem i rozwagą, a także rozwiązywać je metodycznie przy pomocy bardziej doświadczonych od siebie kompanów.

Jakie informacje tutaj znajdziecie?

Porady, które będą publikowane w serwisie, będą dotyczyły jak najszerszego spektrum tematów. Będę pisać zarówno o tak istotnych kwestiach, jak rola edukacji w życiu nastolatka, jak również o wyborze plecaka do szkoły. Postaram się wyczerpać każdy temat na tyle, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości z nim związane.

Wśród poruszanych tematów będą:

  • codzienne życie w szkole
  • jak optymalnie prowadzić swoją edukację
  • jak radzić sobie z najpopularniejszymi problemami wśród nastolatków
  • moda szkolna dla uczniów, oraz jak wybrać plecaki szkolne
  • aspekty techniczne i prawne systemu oświaty

Jak widać, tematy będą orbitowały wokół szkoły, jednak ich zakres będzie niezwykle szeroki. Dlatego też zapraszam do regularnego zaglądania na moją stronę, gdyż co jakiś czas, każdy będzie mógł znaleźć tu coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań.

Dla kogo dedykuję porady na stronie?

Na swoją stronę chciałabym zaprosić przede wszystkim pedagogów, uczniów, a także rodziców ceniących poradniki szkolne. To oni znajdą największą ilość ważnych dla siebie informacji. W razie ewentualnych pytań szczegółowe dane kontaktowe znajdują się w odpowiednie zakładce, więc zapraszam do kontaktu ze mną. Serdecznie też polecam inne strony internetowe, z ofertą dla uczniów, w szczególności rekomendujące plecaki szkolne vintage dla dziewczyn chłopców, różnych klas.

Prowadzisz własny portal na temat edukacji? Napisz do mnie

Wszystkie PoradnikiKontakt z RedakcjąSprawdź ofertę dla Nauczycieli

Jeśli chciałabyś  /chciałbyś abyśmy opublikowali informację  o twoim blogu / serwisie / portalu edukacyjnym, wystarczy ze zgłosisz się do nas. Możesz napisać poprzez standardowy formularz kontaktowy, lub na naszego Facebooka/exams.edu.pl. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to tylko możliwe. Na co możesz liczyć w ramach współpracy z Exams.edu.pl?

  • artykuł opisujący działalność twojej strony przygotowany przez redakcję Exams
  • listę usług, opisaną w formie oferty, którą świadczysz
  • portfolio zdjęć twojej pracowni, szkoły, placówki edukacyjnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *