Plecaki Vintage do Szkoły Podstawowej

plecak vintage do szkoły

Plecaki szkolne to kategoria naszego bloga, którą poruszamy systematycznie w dziale:  Dla Uczniów. Tym razem jednak wzięliśmy pod lupę bardziej specyficzną podkategorię wyposażenia szkolnego, mianowicie plecaki vintage. W ramach tego poradnika, podpowiemy sobie na kilka podstawowych pytań w zakresie:

 

  • na czym polega różnica między plecakiem vintage, a zwykłym fasonem szkolnym?
  • czy plecaki vintage nadają się do szkoły?
  • gdzie najlepiej kupić plecak szkolny w stylu vintage?

Różnica między plecakami vintage a tradycyjnymi modelami szkolnymi?

plecak vintage warszawa

Po lewej widzimy typowy przykład plecaka w stylu vintage, jest to model uniwersalny, przeznaczony zarówno dla Pań jak i Panów. Wyróżnia się lekkością wykonania, zastosowaniem lekkiego płótna, najczęściej typu canvas. W tym konkretnym przypadku, jest to materiał płócienny wykorzystywany w odzieży wojskowej, bardzo solidny, odpowiadający wytrzymałości cordurze 500.

Aby podkreślić oryginalność plecaków w styku retro & vintage, często stosuje się elementy skóry: np. skórzane szelki, paski, rzemyki. Zamiast skóry można stosować również te wykończenia ze skóry syntetycznej. Ostatnim elementem wyróżniającym plecaki vintage jest ich forma: workowa, kostkowa, jak w dawnych plecakach harcerskich.

Szukasz tanich i oryginalnych fasonów w tym stylu?

Sprawdź ofertę plecaków retro i vintage

Po prawej, typowy damski plecak szkolny. Model wykonany przez popularną w Polsce i Niemczech markę Bag Street.  Posiada usztywnione plecy, ramiączka oraz spód. Jest również wyposażony w siatkę na plecach i ramiączkach, która ułatwia odprowadzanie nadmiaru ciepła pomiędzy plecami a tkaniną. Te plecaki są najlepszym rozwiązaniem do szkoły, dla uczniów ceniących wygodę i komfort. Nie możemy mówić o stylu vintage i unikatowym designie plecaka, ale za to rodzicie i uczennice oczekujące spełnionych norm technicznych plecaka szkolnego – będą w pełni usatysfakcjonowani.


Jak nie plecak to torba vintage!

Plecak vintage to nie jedyna opcja. Dla zwolenników toreb na ramie mamy coś co łączy funkcjonalność klasycznej torby młodzieżowej oraz stylowego plecaka vintage. „Torba męska vintage” – jest produktem nie tylko praktycznym i solidnie wykonanym ale także pięknie wyglądającym – oczywiście jeśli ktoś lubi akcesoria w stylu jak „z dawnych lat” / „postarzane” / „antyczne lub średniowieczne”. Przykładowo taka torba w stylu vintage może być uszyta z lekkiego ale wytrzymałego materiału typu canvas. Często wykorzystuje się też tkaninę oxford, z której szyte są akcesoria i odzież wojskowa. Płótno lub tkaninę wzmacniamy skórą naturalną w ten sposób powstaje naprawdę solidna torba.

Jeśli interesuje was więcej informacji na temat toreb vintage, zajrzyjcie pod adres sklepu internetowego Belveder: www.belveder.com.pl/sklep/torby-meskie/vintage/. To producent galanterii skórzanej, szytej w Polsce. Produkcja odbywa się w małym zakładzie kaletniczym w Połczynie Zdroju.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *