Plecaki Vintage do Szkoły Podstawowej

plecak vintage do szkoły

Plecaki szkolne to kategoria naszego bloga, którą poruszamy systematycznie w dziale:  Dla Uczniów. Tym razem jednak wzięliśmy pod lupę bardziej specyficzną podkategorię wyposażenia szkolnego, mianowicie plecaki vintage. W ramach tego poradnika, podpowiemy sobie na kilka podstawowych pytań w zakresie:

 

  • na czym polega różnica między plecakiem vintage, a zwykłym fasonem szkolnym?
  • czy plecaki vintage nadają się do szkoły?
  • gdzie najlepiej kupić plecak szkolny w stylu vintage?

Różnica między plecakami vintage a tradycyjnymi modelami szkolnymi?

plecak vintage warszawa

Po lewej widzimy typowy przykład plecaka w stylu vintage, jest to model uniwersalny, przeznaczony zarówno dla Pań jak i Panów. Wyróżnia się lekkością wykonania, zastosowaniem lekkiego płótna, najczęściej typu canvas. W tym konkretnym przypadku, jest to materiał płócienny wykorzystywany w odzieży wojskowej, bardzo solidny, odpowiadający wytrzymałości cordurze 500.

Aby podkreślić oryginalność plecaków w styku retro & vintage, często stosuje się elementy skóry: np. skórzane szelki, paski, rzemyki. Zamiast skóry można stosować również te wykończenia ze skóry syntetycznej. Ostatnim elementem wyróżniającym plecaki vintage jest ich forma: workowa, kostkowa, jak w dawnych plecakach harcerskich.

Szukasz tanich i oryginalnych fasonów w tym stylu?

Sprawdź ofertę plecaków retro i vintage

Po prawej, typowy damski plecak szkolny. Model wykonany przez popularną w Polsce i Niemczech markę Bag Street.  Posiada usztywnione plecy, ramiączka oraz spód. Jest również wyposażony w siatkę na plecach i ramiączkach, która ułatwia odprowadzanie nadmiaru ciepła pomiędzy plecami a tkaniną. Te plecaki są najlepszym rozwiązaniem do szkoły, dla uczniów ceniących wygodę i komfort. Nie możemy mówić o stylu vintage i unikatowym designie plecaka, ale za to rodzicie i uczennice oczekujące spełnionych norm technicznych plecaka szkolnego – będą w pełni usatysfakcjonowani.