Wybór plecaka dla młodzieży, na co zwrócić uwagę?

plecak dla mlodzieży

Rodzice, którzy wybierają plecak dla swojego dziecka zwracają uwagę na to, aby podobał się on dziecku, zapewniał mu wygodę i był zdrowy dla jego pleców. Zwykle o pierwszych dwóch sprawach decydują same dzieci, a rodzicom zależy najbardziej na ochronie pleców. Nic w tym dziwnego, ponieważ uczniowie przez cały rok szkolny obciążają swoje plecy sporą ilością książek.

Każdy komu zależy na kupnie wysokiej jakości plecaka, który będzie bezpieczny dla pleców dziecka powinien zwrócić uwagę na wiele istotnych kryteriów podczas dokonywania wyboru w sklepie. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrany produkt będzie spełniał wszystkie wymagania i będzie służył dziecku przez więcej niż jeden rok szkolny.

Zdrowie jest najważniejsze

plecak szkolny
Klasyczny plecak młodzieżowy dla nastolatek

Wybierając plecaki szkolne młodzieżowe należy pamiętać o tym, że dziecko spędza od 3 do 10 godzin w tygodniu z plecakiem na plecach. Oznacza to, że niewłaściwie dopasowany produkt doprowadza do problemów, które mogą pojawić się w przyszłości. Chodzi tutaj o bóle pleców oraz wiele innych schorzeń. Szczególnie pierwsze lata nauki są ważne, gdy dzieci są najbardziej narażone na nieprawidłową postawę. To właśnie dlatego warto zainwestować w dobre, wysokiej jakości plecaki młodzieżowe, które są praktyczne, nowoczesne, wygodne i trwałe.

Na co zwracać uwagę?

plecak młodzieżowy
Szelki plecaka dla młodzieży z prawidłowym usztywnieniem

Solidny plecak szkolny dla młodzieży od solidnego producenta, takiego jak na przykład Firma Brytyjka.pl powinien być produktem, który dba o plecy dziecka. Dzięki prawidłowemu dopasowaniu takiego produktu do pleców, kręgosłup będzie się kształtował w prawidłowy sposób oraz będzie się go nosiło wygodnie. Warto też pamiętać o innych istotnych cechach:

  • Masa do 1200 lub 1400 gramów – Główny Inspektorat Sanitarny jasno określił, że waga plecaka szkolnego młodzieżowego nie może być większa niż 10-15% wagi dziecka warto więc wybierać lekkie modele do 1200 gram dla najmłodszych lub 1400 gram dla starszych uczniów.

  • Usztywnienie pleców – na rynku można znaleźć sporo plecaków sportowych oraz turystycznych, które nie nadają się dla dzieci ze względu na brak usztywnienia pleców. Na szczęście w sklepach można też kupić sporo plecaków młodzieżowych szkolnych ze sztywnymi plecami. Produkty te są dedykowane dla konkretnych grup wiekowych.

  • Oprócz tego warto zwracać uwagę na odpowiednią ilość przegród pozwalających na skuteczną organizację książek i przyborów szkolnych. Nie należy zapominać o certyfikatach jakości oraz o elementach odblaskowych, dzięki którym uczeń jest widoczny dla kierowców nawet w trudnych warunkach pogodowych.

Więcej przykładów na prawidłowo wykonane plecaki dla młodzieży możecie odszukać na stronach producentów i dystrybutorów.  Jest to między innymi firma z nami współpracująca Sklep Brytyjka.pl. Jeśli jesteście zainteresowani tą tematyką warto przez zakupem tutaj zobaczyć plecaki młodzieżowe szkolne z atestami i prawidłowo wykonane.

Wygląd jest również ważny

W Polsce działa wiele marek, których specjalizacją jest moda designerska. Oferują one nie tylko ubrania, ale również wiele typów plecaków. Oznacza to, że współcześni rodzice mogą bez większych problemów kupować plecaki spełniające powyższe wymagania z zakresu funkcjonalności i bezpieczeństwa, które dodatkowo będą prezentowały się bardzo atrakcyjnie i z pewnością spodobają się zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Znalezienie dobrych sklepów nie powinno być dla nikogo problemem, ponieważ w wielu miejscach dostępne są sklepy stacjonarne. Zakupu dobrych plecaków można również dokonać przez Internet. W tym miejscu musimy wspomnieć o Myszka-Sklep.pl, którego plecaki szkolne dla dziewczynek mieliśmy przyjemność testować w zeszłym tygodniu. Coraz mniej jest takich oferentów wyprawki młodzieżowej, ale jak widać dalej istnieją.

Ile KG ważą plecaki szkolne waszych dzieci? Napiszcie do Nas!

Uwaga: nowa ankieta. Szykujemy badanie przeprowadzane wśród rodziców uczniów klas szkół podstawowych, krótki sondaż na temat obciążenia plecaków szkolnych. Zachęcamy do udzielania wypowiedzi na naszych social mediach: Facebook, oraz w komentarzach pod tym tekstem.

Kontakt z Nami


Alternatywa dla tradycyjnego plecaka to plecak na kółkach

Te plecaki są nie tylko wygodniejsze w użytkowaniu, ale i bardzo lekkie. Waga samego stelaża na którym jeździ plecak na kółkach to czasem 05, kg. Do tego należy doliczyć wagę plecaka, który może ważyć już 350g. W ten sposób otrzymujemy naprawdę lekki plecak szkolno młodzieżowy.  Plecaki szkolne marki Brytyjka zaczynają się od 99zł. Ale Brytyjka.pl to nie jedyny słuszny wybór w zakupie plecaków dla uczniów. mamy takze inne sklepy internetowe i stacjonarne.

Plecak.net – największy sklep – oferujący tylko plecaki szkolne w tym plecaki na kółkach

Plecak.net oferuje TAKIE plecaki szkolne dla dzieci na kółkach: plecak.net/plecaki-szkolne-dla-dzieci/na-kolkach, które dostosowane są do surowych wymogów Ministerstwa Edukacji oraz instytucji odpowiedzialnych za wsparcie rodziców w przygotowaniu odpowiedniej wyprawki szkolnej. Okazuje się że wybór plecaka do szkoły a tym bardziej modelu na kółkach nie jest zadaniem prostym. Najlepszym rozwiązaniem jest zacząć od wagi plecaka i stelaża, im mniejsza waga tym lepiej. Przypomnijmy, że plecaki na kółkach z Plecak.net, mieszczą się w wadze do 1kg:

  • o,5kg to waga samego stelaża z rączką
  • 0,35kg to waga samego plecaka
    Razem otrzymujemy plecak do szkoły ze stelażem o wadze poniżej 1kg.

3 thoughts on “Wybór plecaka dla młodzieży, na co zwrócić uwagę?”

  1. Czekam aż w szkole mojego syna wprowadzą zapowiadane szafki szkolne. Mam nadzieję, że to rozwiązanie załatwi problem przeciążonych plecaków. Powiem szczerze, że jak podnoszę plecak szkolny mojego 8 latka, to przeraża mnie jego waga. Czy naprawdę dzieci muszą zabierać ze sobą tyle książek. Może kiedyś nasze wnuki doczekają czasów kiedy wystarczyć będzie zabranie jednego laptopa, w którym zgrana będzie baz danych z wszystkich szkolnych książek. Póki jednak co, wystarczą nam szafki szkolne.

  2. Dobry poradnik. Dodałabym jeszcze, że bardzo ważnym elementem jest obciążenie plecaka. Jako rodzice dzieci oraz młodzieży powinniśmy nie przesadzać z ładowaniem do plecaków naszych dzieci niepotrzebnych książek. Pakujmy tylko to co jest niezbędne do danej lekcji. Warto również, zwracać uwagę na to ile książek, zabierają nasze dzieci. Czasem zdarza mi się, że sprawdza plecak córki i okazuje się ze zabiera ze sobą książki z dnia poprzedniego, których dziś nie potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *