Wśród studenckich akcesoriów możemy śmiało wyróżnić kilkanaście niezbędników adepta uczelni wyższej. Począwszy od materiałów edukacyjnych a kończąc na elementach garderoby – takich jak torba na studia. Ten poniekąd mało znaczący element naszego ubioru, może stanowić modny dodatek oraz byś bardzo praktycznym elementem bagażu na nasze podręczniki, oraz dodatki edukacyjne. W poniższym poradniku zaprezentujemy Wam kilka rodzajów toreb na studia, które spotkały się z największym uznaniem wśród ankietowanych przez nas studentów, są to:
- torby męskie ze skóry naturalnej PREMIUM
- torby męskie do szkoły dla uczniów szkół wyższych z tkanin: bawełna, nylon, poliester
- wytrzymałe torby studenckie ze cordury
Każdy z powyższych modeli toreb ma zwoje wady i zalety które przedstawię wam w poniższym wpisie.
Torba męska na studia ze skóry naturalnej
To jedna z najbardziej klasycznych toreb na studia. Popularne zarówno jako męski jak i damskie modele, te torby stanowią bardzo elegancki dodatek do stylizacji zimowych jak i letnich. Sprawdzają się przy jesiennych płaszczach, zimowym obuwiu skórzanych, kapeluszach, szalach oraz wełnianych swetrach. Znakomicie nadają się jako dodatki vintage oraz hipsterskie, a to ze względu na często przetartą fakturę skóry naturalnej. Torby dla studentów, tego typu wykonane są najczęściej ze skóry licowej lub zamszowej. Materiał ten gwarantuje nie tylko znakomitą wytrzymałość na przeciążenie, ale i wygląd – elegancki i prestiżowy.
Zalety tych toreb: znakomita wytrzymałość, elegancki design, wykonanie ręczne lub pół-maszynowe, często również odporność na wilgoć poprzez zastosowanie wewnętrznej membrany która chroni podręczniki i inną zawartość.
Wady: torby na studia ze skóry są dość drogie, ich cena często przekracza 300zł, co jest wydatkiem dość sporym dla przeciętnego studenta.
Torby męskie szkolne z tkanin
Te torby szkolne stanowią niekiedy najtańsze rozwiązanie dla studentów szukających praktycznego barażu na uczelnię. Znakomicie sprawdzają się również po za zajęciami edukacyjnymi, kiedy potrzebujemy lekkiej torby na ramię – na zakupy, wypady ze przyjaciółmi czy do pracy. Torby dla studentów tego typu to także dobre rozwiązanie dla uczniów szkół średnich są niedrogie, zatem możemy pozwolić sobie na ich zakup przy posiadaniu niewielkiego budżetu. Cena zależna jest najrzęsiściej z rodzaju użytej tkaniny, do wyboru mamy między innymi:
- bawełnę – która jest lekka i zapewni torbie studenckiej, niezwykłą uniwersalność (jako torba do pracy, na zakupy oraz podróżna)
- nylon i poliester – materiały szybkoschnące, chociaż miej szlachetne i wytrzymałe od bawełny
Zalety: torby do szkoły z tkanin są lżejsze od skórzanych, ponadto szybciej schną po przemoczeniu, często też charakteryzują się bardzo niską ceną
Wady: fasony materiałowe to niestety mniej wytrzymałe torby szkolne, ich awaryjność często zależy od wagi ekwipunku który zabierzemy ze sobą na uczelnię
Torby studenckie z CORDURY
Zdecydowanie ten rodzaj torby studenckiej to połączenie solidności oraz lekkości. Swoją niską wagę zawdzięczają zastosowaniu ultralekkiego materiału – Cordury, który jest wynikiem połączenia włókna sztucznego oraz pokrycia go wodoodpornym teflonem. Otrzymujemy torbę nie tylko technicznie przygotowaną na każde warunki atmosferyczne ale i bardzo przyjemną w użytkowaniu. Torby dla studentów wykonane z tego surowca znakomicie nadają się też jako sportowe akcesoria, na trening oraz w podróż.
Zalety: torby studenckie tego rodzaju to najwytrzymalsze i jednocześnie lekkie modele, idealne dla studenta szukającego kompaktowej torby na wiele okazji
Wady: niestety materiał cordura nie należy do najtańszych, torby męskie na studia tej klasy zaczynają się od 200zł.
Gdzie zatem kupić torby szkolne na studia?
Najlepiej zrobić rekonesans w sklepach wyspecjalizowanych w galanterii skórzanej oaz technicznych torbach. Sklepy z galanterią, sklepy sportowe, oraz szkolne będą tutaj dobrym pomysłem. Warto też przymierzyć każdą torbę w sklepie, porównać jej cenę oraz właściwości techniczne. Taką torbę zawsze możemy zamówić wtedy przez internet, jeśli będzie tańsza od tej oferowanej w sklepie stacjonarnym. Sklepy internetowe, często posiadają dodatkowe kupony promocyjne przez co torby szkolne na studia, możemy nabyć w cenie -10 do -20% niższej od kwoty wyjściowej.
Przykładem sklepu skóry oferuje takie zniżki jest Belveder – sklep z torbami studenckimi oraz miejskimi. Polski producent oferuje zarówno torby na studia, jak i modele vintage, eleganckie, biznesowe oraz aktówki. Kolekcja jest naprawdę a możecie znaleźć klikając w button:
Torby szkolne oraz fasony na studia marki Belveder
Każdy egzemplarz powyższej torby jest objęty serwisem i gwarancją producenta. Sklep Belveder posiada własną szwalnię oraz dostęp do elementów zamiennych, przez co nie ma problemów ze zgłoszeniami reklamacyjnymi.
PS. jeśli interesują was elementy wyprawki typowo szkolnej, np. wyprawka i plecaki szkolne dla chłopców klas szkoły podstawowej to zapasamy na strony naszych partnerów.
Pierwsza torba z tym szerokim pasem na klapie – jaja jest jej cena dla detalicznego klienta? Czy torbę można odebrać w Krakowie? Macie jakiś kontakt z tym projektantem? Szczerze powiem, że nie spotkałem się jak dotąd z torbami szytymi przez kaletników i to z Naszego Kraju. Ta branża wydawała mi się raczej ginąca niż rozwijająca, a tu takie zaskoczenie (pozytywne rzec jasna). Jak jest z gwarancją na te torby studenckie? Czy rzeczywiście można je serwisować w nieskończoność? Mogę wydać więcej na porządną torbę, ale w razie konieczności lubię wiedzieć czy mogę liczyć na wsparcie producenta? Mam za sobą już zakup w Wojasie, i niestety przy pierwszej reklamacji – „odrzucenie, wady mechaniczne”. 🙁
Piękne, mi się bardzo podoba taki styl hand-made. Sama szukałam miesiąc temu kaletnika, który uszyłby dla mnie taką torbę skórzaną na uczelnię. Niestety nikt w Warszawie nie podjął się tego zlecenia. Odsyłali mnie do intranetu, a tam są tylko gotowe torby, sprzedawane masowo, jak: Solier, Betlewski czy inne temu podobne marki. Nic specjalnego, dla kogoś kto szuka torby „z duchem”. Muszę sprawdzić w wolnej chwili powyższe modele, może coś nowego wyszukam 🙂
Kilkanaście toreb na ramię, w tym tych ze skóry naturalnej i ekologicznej w życiu przerobiłem :). W mojej ocenie torby skórzane takich marek jak Lasocki, Kazar, czy Puccini są nic nie warte. Pod kątem wyglądu zewnętrznego jeszcze jakoś się trzymają. Są naprawdę ładnie uszyte, szczególnie Lasocki. Dokładne przeszycia, ładna podszewką wewnętrzna. Natomiast na tym kończą się zalety toreb studenckich powyższych marek. Dużo lepszym rozwiązaniem okazuje się wybór polskich toreb, szytych w Polsce (nie w Chinach). Toreb wykonanych ze skóry licowej (to nie to samo co skóra mielona) grubej na 1,5-2,0mm, która nie rozrywa się nawet przy obciążeniu 10 kg. Takie torby znalezłem na stronie http://www.belveder.com.pl i przetestowałem na własnym ramieniu!
Masz rację do co Lasockiego – to chłam jakich mało. Miałem dwie torby tej marki. W pierwszej padł uchwyt do ręki, więc wymieniono ją na nową, która niestety rozerwała się przy zszyciu pasa na ramię z bokiem torby.